Kirstikin myymälä Museokadulla on suljettu tiistaina 5.12.23 sekä itsenäisyyspäivänä 6.12.23.
Verkkokauppatilauksissa on tauko maanantaista 4.12 keskiviikkoon 6.12.23. Lauantaina 2.12 ennen klo 14 tehdyt tilaukset lähtevät matkaan ennen pikku taukoa.
Muumirock luomupuuvillatrikoo
Huigeen ihana muumiaiheinen luomupuuvillatrikoo 28 € / m
Upea muumikuviollinen trikookangas! Ihastuttavassa musta-harmaa-valkosävyisessä Muumi Rock-kuosissa on pyöreitä rantakiviä, joilla hyppelehtivän muumipeikon koko on noin 6,5 cm.
Huigeen Muumi-trikookankaat ovat digiprintattuja, joten pienimmätkin yksityiskohdat erottuvat hienosti. Laadukas trikoo, josta voit valmistaa mukavia, joustavia vaatteita ja asusteita tai tehdä hauskoja yksityiskohtia vaatteisiin. Trikookankaissa on ns. Antipilling -käsittely tuotantovaiheessa, mikä estää nukannousun kankaan pinnalle. Nautit nukkaamattomista vaatteista pidempään.
Kangasta myydään 10 cm tarkkuudella, minimitilaus on 3 kpl eli 30 cm.
Huomaathan, että hinta on 2,80 € / 10 cm. Jos haluat ostaa metrin tilaa 10 kpl, jos haluat ostaa 1,70 m tilaa 17 kpl, jne.
Kankaan metrihinta on 28 € / m.
- Leveys: 165cm
- Materiaali: 95% luomupuuvilla, 5% elastaani
- Paino 195 g / m²
- Pesu: +40 asteessa, nurinpäin käännettynä. Ei suositella rumpukuivausta
- Valmistettu GOTS sertifioidusta luomupuuvilla-langasta
- Neuloksilla Öko-tex 100 I-luokan sertifiointi
- Valmistusmaa: Portugali (EU)
- HuiGeen kankaat ovat vain yksityiskäyttöön eli myyntiä varten kankaista ei saa ommella.